+421 905 944 067 neutramed@neutramed.sk

SmartXide² DOT/RF

 

 

 

Predstavujeme vám najpredávanejšie zariadenie DEKA. Ideálne používané v kombinácií s Motus AX a Synchro FT.

 

SmartXide² DOT/RF sa používa na korekcie nedostatkov pokožky. Jedinečným pôsobením na tkanivá, ktorým stimuluje neokolagenézu, pomáha naprávať prejavy starnutia ako sú vrásky a ochabnutosť.

 

 

 

 

Najpredávanejší CO2 laser DEKA, ktorý nie je s čím porovnať

SmartXide² kombinuje dve technológie v jednom všestrannom, multidisciplinárne použiteľnom zariadení. Firma DEKA ako prvá na svete vyvinula prístroj, ktorý funguje ako kombinácia CO2 lasera a RF frekvencie.

 

Výsledky tejto kombinácie sú dlhotrvajúce a zároveň bezpečné. Prácu so SmartXide² najlepšie vystihuje maximálna spoľahlivosť pri kontrole aplikácie a minimálne tepelné poškodenie. To zaručuje extrémne krátke časy uzdravenia pacientov.

 

150 liečebných procedúr priamo od spoločnosti DEKA. Veľkou výhodou je automatická konfigurácia stroja, kde si nastavíte presne to, čo potrebujete. Takisto DEKA prístroje ponúkajú vo všetkých svojich prístrojoch štyri druhy pulzov.

 

Prístroje sú talianskej kvality, zaručené dobrou životnosťou a garanciou kvality. Rovnako DEKA lasery ponúkajú inovatívnu technológiu na jednom mieste prostredníctvom jedného výrobcu.

Veľký dotykový displej SmartXide² je navrhnutý tak, aby maximálne zjednodušil nastavovanie operačných parametrov. Vstavaná databáza ponúka okamžite na výber spomedzi najvhodnejších nastavení pre aktuálny typ zákroku. Celé ovládanie je vymyslené tak, aby v maximálnej miere skrátilo čas, ktorý musíte venovať jeho naučeniu. Databáza je multimediálna, to znamená, že obsahuje fotografie a videá pre rýchly tréning vášho špecialistu.

 

 

 

SmartXide²

 

K prístroju je dostupné veľké množstvo príslušenstva, ktoré ho predurčuje na multidisciplinárne používanie: dermatológia, estetická medicína, chirurgia (ENT a gynekológia), V2LR (Vulvo-Vaginal Laser Reshaping), neurochirurgia a zubné lekárstvo. Pripojením diódového lasera (ak nebol zakúpený, je ho možné kedykoľvek doobjednať) je možné SmartXide² využívať dokonca aj pri endoskopických operáciách.

 

 

 

 
 

 

Multifunkčný

 

 

 

Silný

 

 

Multi-zdrojový

 

 

 

 

 

Unikátna súčinnosť CO2 lasera a RF frekvencie

SmartXide² je kulmináciou 30 rokov výskumu a vývoja pokročilých laserových technológií. Ako prvé zariadenie na svete využíva kombináciu lasera (CO2) s rádiofrekvenciou (RF). Laser má k dispozícii 4 druhy pulzov. Táto jedinečná technológia, nazvali sme ju skratkou PSD® (Pulse Shape Design), dosahuje úroveň výkonu a výstupu, ktorú doposiaľ nebolo možné v dermatológií dosiahnuť — kontrolou zlomkových laserových pulzov rôznej šírky, trvania a sily v špičkách.

 

HiScan DOT/RF môže selektívne dosiahnuť na všetky vrstvy pokožky. Teplo vytvárané na povrchu pokožky je možné perfektne ovládať až do hlbších oblastí. Pôsobenie je rýchle a účinné, čo prináša veľké výhody pre pacientov.

 

Jeden z pulzov je čisto ablačný pulz, dosahuje rez bez tepelného chvosta, pretože pôsobí ako chladenie pri rezaní. Hĺbku ablácie umožňuje nastaviť nezávisle od tepelného pôsobenia.

 

SmartXide² DOT/RF nájde uplatnenie najmä v plastickej a estetickej medicíne, dermatologickej chirurgií, periokulárnom zdvíhaní no nielen v nich. Presadzuje sa tiež v gynekológií pri endovaginálnych rejuvenizáciach.

 

Momentálne neexistuje zariadenie, ktoré by poskytovalo lepší pomer kvality a ceny, tiež úroveň komfortu, kontroly a spoľahlivosti, pre štart vašej novej kliniky. Ideálna kombinácia DEKA zariadení je Smartxide2 DOT/RF, Motus AX a Synchro FT.

 

 

 

 

Naozaj funguje?

 

Áno. Dôkazom sú výsledky klinických štúdií.

SmartXide² DOT/RF je v odvetví považovaný za najefektívnejšie zariadenie v odstraňovaní vrások a ostatných nedokonalostí pleti. Účinnou stimuláciou neokolagenézy dosahuje stále účinky na cieľovom tkanive, čo sa prejavuje vysoko efektívnou redukciou prejavov starnutia pokožky už po jednom ošetrení. Kedysi by samotní doktori neverili, že laserové zariadenie má reálne účinky. Avšak v dnešnej dobe je veľa reálne podložených vedeckých výsledkov, ktoré dokazujú že výsledky zákrokov a klinických štúdií sú neopísateľné.

 

 

 

 

 

Predtým / Potom 

Smartxide DOT/RF pred a po   Smartxide DOT/RF pred a po

 

Smartxide DOT/RF pred a po   Smartxide DOT/RF pred a po

 

Smartxide DOT/RF pred a po   Smartxide DOT/RF pred a po

 

Smartxide DOT/RF pred a po   Smartxide DOT/RF pred a po

 

Smartxide DOT/RF pred a po   Smartxide DOT/RF pred a po

 

Smartxide DOT/RF pred a po   Smartxide DOT/RF pred a po

 

 

 

 

 

Zoznam vedeckých publikácii

 

Laserová technika MonaLisa Touch® je stále jediná laserová technika uznávaná vo vedeckej medicíne s medzinárodne publikovanými článkami. Ich zoznam nájdete v letáku MonaLisa Touch® na strane 11.

 

Aktuálny zoznam vedeckých publikácií (EN)

 

 

 

Zoznam voľne prístupných odborných článkov (ENG) pre SmartXide2:

 

Viac odborných článkov o SmartXide2 nájdete na DEKAlaser.com po zaregistrovaní

 

 

 

Multidisciplinárma platforma

Jedná o jeden z najpredávanejších CO2 laserov. Ide o multidisciplinárnu platformu (ako jediná doplnená diódovým laserom)  určenú pre viacero medicínskych odborov ( napr. gynekológia- medicína zlepšujúca kvalitu života, dermatológia, estetická medicína, chirurgia, ORL, stomatológia). Každý systém je dodávaný s kompletnou databázou a špecifickými nástavcami určenými pre špecializované použitie.

 

 

 

Gynekológia. MonaLisa Touch® ako súčasť V2LR procedúr.

Vďaka HiScan V2LR procedúram a MonaLisa Touch® technike je využitie v gynekológií skutočne široké. Pomáha pri ošetrení príznakov vaginálnej atrofie a stimuluje vaginálnu sliznicu prirodzenou cestou. Jedná sa o bezpečný a bezbolestný zákrok, prostredníctvom podobnej metódy, ktorá sa používa k spomaleniu starnutia tváre. Laserové procedúry sa vykonávajú predovšetkým v lekárskej praxi na pacientoch zvonku, alebo na tých, ktorí sú hospitalizovaný max. jeden deň. Výhodou je, že zákrok nezahŕňa žiadne rezy ani zašívanie.

 

MonaLisa Touch® sa  využíva aj pri liečbe vaginálnej laxity, močovej inkontinencie, Postpartum Perineal traume, pri liečbe genitálnych funkcí a v kozmetickej laserovej chirurgií.

 

Viac o MonaLisa Touch (EN)

 

 

 

 

Dermatológia. Technika Madonna Lift

V ORL boli vyvinuté spôsoby ablácie hlasiviek prostredníctvom CO2 laseru, ktorý je charakterizovaný vysokým a bezpečným výk

onom pri zákroku. Pracuje tak, aby nedošlo k poškodeniu tkanív, čo zaručuje výborné výsledky a kvalitu.

 

 

 

Menej bolestivé stomatologické zákroky

SmartXide2 DOT/RF si najmä vďaka čisto ablatívnemu rezu nachádza uplatnenie aj v stomatológií. Pre stomatológa je preparácia tvrdých zubných tkanív, plošná parodontologická chirurgia aj dentoalveolárna chirurgia, vykonávaná pomocou ablatívneho rezu CO2 lasera, menej krvácavá. Ablatívny rez má hemostatický účinok na malé cievky, hneď ich uzatvára. Pre pacienta to znamená menej bolestivý zákrok, menej bolesti pri kratšom hojení. V podmienkach slovenského a českého trhu ešte nie je vždy kúpa SmartXide2 pre zubnú ambulanciu samotnú ľahko ekonomicky realizovateľná. Vďaka svojej prenositeľnosti sa však SmartXide2 DOT/RF rýchlo ujal na väčších klinikách, kedy si ho stomatológ na deň-dva vypožičiava.

 

 

 

 

 

Ideálne riešenie pre jednodňovú chirurgiu: Ľahko prenositeľný

Laserová chirurgia sa čím ďalej viac stáva dôležitým nástrojom v dermatológii. Báza pri laserových aplikáciách je premena energie laseru na teplo. V závislosti od teploty dosiahnutej určitej oblasti je vyrobená tepelná energia schopná koagulovať, odparovať alebo odstraňovať tkanivá. Takisto DEKA ponúka výrobu dvoch laserov pre dermatologickú chirurgiu: CO2 (SmartXide DOT) a Er YAG (Smart2940 Plus). Čo sa týka presne riadených impulzov, umožňujú optimalizovať uvoľňovanie tepla do tkanív, eliminovať vedľajšie účinky (zjazvenie a dyskromické účinky) a zachovať susedné perilezionálne oblasti.

 
 

 

 

 

 

Na čo upriami pozornosť profesionál, ktorý roky používa DEKA?

 

Rameno vyrobené z titánu s mikrometrickou vyvažovacou stupnicou.

Plastik, ktorý má skúsenosti s robením viečok, ocení titánové rameno s mikrometrickou vyvažovacou stupnicou. Koncovka, ktorá vyzerá ako pero sa dá mikrometricky vyvážiť až do nulovej váhy. Výsledok? Pri práci v ruke nie je cítiť protiváha, na ktorú si musíte zvykať u menej sofistikovaných prístrojov, s ktorými sa bežne v praxi stretnete. Máte úplne voľnú ruku.

 

Sterilizujú sa len tubusy hlavíc (optiku vyberiete)

Dá sa potom ľahko domyslieť si, že to má významný vplyv na životnosť optiky.

 

 

Prúd vzduchu, ktorý chráni optiku

Túto vychytávku doceníte až neskôr po zakúpení nového prístroja. Kto používal revolučné prístroje DEKA už v minulosti tak vie, že za určitých okolností sa môže spáliť optika a je nutné vyhľadať servis. Prúd vzduchu, ktorý chráni optiku v najnovšej generácií CO2/RF laserov DEKA, doceníte ako veľmi praktickú vychytávku, ktorá šetrí náklady na servis.

 

Integrované odsávanie do ruky

Dym z miesta je odsávaný okamžite a účinne, priamo do ruky.

 

 

 

 

 

Výhody SmartXide²

 

HiScan V2LR procedúry

CO2 laser nachádza najmä v gynekológií veľmi široké uplatnenie. Technológiu nazývame HiScan V2LR procedúry: pre liečbu ženských pohlavných orgánov. Súčasťou týchto procedúr je aj MonaLisa Touch®, ktorá vylepšuje a nahrádza väčšinu štandardných techník na liečbu vaginálnej atrofie, ale je tiež efektívna pri liečbe vaginal laxity. Špeciálny nástavec, po zasunutí do vagíny, podporuje tvorbu kolagénu pôsobením CO2 lasera priamo na vaginálnu sliznicu (vaginal mucosa). Výsledkom tohto pôsobenia na steny vagíny je okamžité vrátenie farby, trofizmu a elasticity.

 

 

 

Použitie rádiofrekvencie prináša efektívnejšie zákroky laserom

Rádiofrekvencia (RF) vylepšuje účinok ošetrenia CO2 laserom. Mení štruktúru tkaniva do hĺbky, spevňuje a posilňuje ochabnutosť a stimuluje tvorbu buniek v tkanivách, ktoré produkujú kolagén. Hlavica HiScan DOT/RF systému obsahuje dva oddeľovače využívajúce RF technológiu. Smerujú teplo veľmi presne, do hĺbky. Kombinácia RF a CO2 umožňuje rýchlejšie uzdravenie a povzbudzuje tvorbu nového kožného tkaniva.

Pripojením SmartCryo systému je možné dosiahnuť nepretržité chladenie najvrchnejších častí pokožky. Znižuje to citlivosť na zákrok a skracuje dobu uzdravenia. Podobné príslušenstvo sa používa na odsávanie dymu.

 

 

 

 

Technológia PSD®

Výsledok kombinácie CO2 a RF je exkluzívna technológia Pulse Shape Design (PSD). Flexibilita pri výbere tvaru pulzu: S-pulse, D-pulse, H-pulse, U-pulse a CW mode významne rozširujú chirurgické možnosti SmartXide². Jedná sa o dokonalú kontrolu zlomkových laserových pulzov rôznej šírky, trvania a sily v špičkách. S týmito nastaveniami sa v SmartXide2 DOT/RF stretnete pod názvami SmartPulse (SP), DEKAPulse (DP) a HighPulse (HP).

V prvej časti laserového pulzu sa uvoľní veľmi rýchlo veľké množstvo energie. Dôjde k okamžitému odstráneniu epidermis a najvrchnejších vrstiev kože, ktoré sú menej bohaté na vodu.

Po okamžitom vyparení sa laserová energia CO2 premení na teplo, ktoré prenikne hlbšie do vrstiev bohatších na vodu. Výsledok je okamžitý úbytok tkaniva, čo stimuluje bunky, produkujúce nový kolagén.

 

 

 

Funkcia SmartStack

Funkcia SmartStack umožňuje ovládať hĺbku vyparovania a účinok tepla v pokožke, vytváraný každým laserovým pulsom. Využiť môžete až 5 pulzov zacielených na rovnaké miesto (DOT). Ovládanie teplotného efektu vám umožní silu lasera uvoľniť buď v jednom pulze alebo v niekoľkých, po sebe rýchlo nasledujúcich pulzoch.

 

Podrobnejšie o SmartXide2 (EN)

 

 

 

 

DOT/RF je efektívna a kvalitná, všestranne použiteľná, presná a najmä bezpečná technológia

SmartXide2 DOT/RF umožňuje výber všetkých operačných parametrov, modulačných zákrokov v súlade s charakteristikou pacienta a cieľových tkanív. Využijete to najmä pri zložitejších zákrokoch ako sú jazvy, kožná pigmentácia, deep rhytidosis a pri tmavých pokožkách SmartXide úplne odstraňuje riziko PIH (Post In ammatory Hyperpigmentation).

Ideálny na zákroky na krku a dekolte, SmartXide2 DOT/RF je vhodný aj pre minimálne intenzívny periokulárny lifting.

To, čo umožňuje všetky dermatologické zákroky vykonávať v maximálne efektívnej miere je najmä výkon, skenovanie s algoritmom SmartTrack, možnosť presne nastaviť tvar a veľkosť ošetrovanej oblasti, vzdialenosť medzi laserovými bodmi (DOTs), zotrvanie laserových bodov na jednom mieste (DOT dwell time) a úroveň SmartStack .

 

 

 

Bezúdržbový

nemá násilný spotrebný materiál, že si na seba zarobí.

 

 

 

Nekazia sa

držia si cenu, možnosť predať ďalej.

 

 

 

 

Databáza 150+ liečebných procedúr

Predtým ako zvládnete ovládanie prístroja v kompletne manuálnom režime, ponúkame databázu 150+ liečebných procedúr. Všetky sú to profesionálne nastavenia prístroja pre konkrétne zákroky, ktoré fungujú na jedno stlačenie tlačidla.

 

 

 

SmartTrack

Algoritmus náhodného skenovania zlomkových laserových pulzov minimalizuje výskyt lokálnych nárastov teploty.

 

 

 

Integrovaný foto a video návod

Zariadenie obsahuje okrem databázy nastavení aj multimediálnu databázu zákrokov. Fotografie a video.

 

 

 

Ablačný pulz

čistý rez bez tepelného chvosta

Vysoký špičkový výkon dodaný v prvej časti impulzu uvoľňuje veľké množstvo energie rýchlo a spôsobuje okamžitú abláciu epidémie a najvyššie vrstvy pokožky, ktoré sú menej bohaté na vodu. Po rýchlom odparovaní sa energia CO 2 laseru transformuje do hlbokého množenia v bohatej koži dermy. Výsledkom je okamžité zmrštenie tkanív a priama stimulácia buniek na produkciu nového kolagénu.

 

 

 

 

 

Široké uplatnenie v gynekológií

Vďaka technológií MonaLisa Touch® od DEKA priamo stimuluje a regeneruje vaginálnu sliznicu prirodzenou cestou.

 

 

 

DEKA profile

 

 

 

MonaLisa touch

 

 

MonaLisa touch 2

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Video príklady používania (ENG) SmartXide2:

 

Všetky videá (ENG) si môžete pozrieť po zaregistrovaní na oficiálnej stránke DEKA.

 

Súbory na stiahnutie

Aké bude u nás počasie?
Kontaktný formulár
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia