+421 905 944 067 neutramed@neutramed.sk

Dr.ARNOLD

 

  Kategória: DEKA Intimate 

Zdroj: TOP FMS Flat magnetická stimulácia

Lekársky odbor: Gynekológia

 

Aplikácie:  ► Syndróm chronickej panvovej 

                             bolesti

                         ► Inkontinencia moču a stolice

                         ► Rehabilitácia panvového dna

 

Zariadenie je špeciálne určené pre:

posilnenie a/alebo precvičovanie svalov panvového dna pri liečbe inkontinencie moču a stolice a chronickej panvovej bolesti.

 

 

Dr. ARNOLD je nový typ zariadenia, ktoré využíva jedinečnú magnetickú a selektívnu stimulačnú sekvenciu, ktorá interaguje s nervovosvalovými tkanivami tým, že vyvoláva homogénne intenzívne svalové kontrakcie (väčšie, než by ktorýkoľvek jedinec dokázal dosiahnuť prirodzenou cestou) a to bez bolesti či diskomfortu.     Teraz je možné liečiť inkontinenciu moču a predchádzať prolapsu pomocou TOP FMS (TOP Flat Magnetic Stimulation) technológie, ktorá generuje špeciálne magnetické polia pre neuromuskulárnu stimuláciu a posilnenie panvového dna.

 

V porovnaní s ostatnými prístrojmi na ošetrenie / liečbu  svalstva panvového dna má zariadenie Dr.ARNOLD niekoľko dôležitých výhod.  

 

Výhody:
 

+​ Neinvazívne, efektívne a bezbolestné terapeutické ošetrenie (TOP FMS technológia).

 

+ Absolútny komfort pacienta: ošetrenie sa vykonáva na ergonomickom kresle s nastaviteľnou výškou a operadlom.

 

+ Výrazné zlepšenie kvality života vďaka obnove neuromuskulárnej kontroly.

Systém Dr. ARNOLD pozostáva z hlavnej jednotky a stoličkového aplikátora. Hlavná jednotka je vybavená farebnou dotykovou obrazovkou s uhlom pohľadu, ktorý výrazne uľahčuje používanie zariadenia. Zariadenie produkuje elektromagnetické pole, ktoré pôsobí na tkanivo ľudského tela, pričom ošetrenie je možné aplikovať cez oblečenie

 

 

Brožúra (EN): na stiahnutie TU

 

 

Prezentačné video Dr.ARNOLD:  

 

Technické vlastnosti a princíp fungovania

 

Kľúčová účinnosť je založená na elektromagnetickej energii, hĺbkovej penetrácii a stimulácii celej oblasti panvového dna.

Tým sa priamo modifikuje svalová štruktúra, navodzuje sa efektívnejší rast myofibríl – hypertrofia svalových vlákien, tvorba nových proteínových vlákien a svalových vlákien – hyperplázia svalových vlákien. Technológia magnetickej stimulácie vyvoláva hĺbkovú stimuláciu svalov panvového dna a obnovenie neuromuskulárnej kontroly. Maximálna dobrovoľná kontrakcia je najvyšší stupeň napätia, ktoré môže sval fyziologicky vyvinúť a udržať, ale zvyčajne len na zlomok sekundy.

 

Kontrakcie s napätím vyšším ako maximálna dobrovoľná kontrakcia sú definované ako supramaximálne. Táto technológia je schopná vytvoriť supramaximálne kontrakcie svalov panvového dna a udržať ich niekoľko sekúnd. Tieto kontrakcie sú nezávislé od funkcie mozgu a sú zamerané priamo na periférne nervy v oblasti panvového dna. Tento jav vedie k supramaximálnym kotrakciám, ktoré sa normálne nedajú dosiahnuť dobrovoľnou činnosťou svalov (napr. Kegelove cvičenie). Kľúčom k účinnosti tejto technológie je postupne sa zvyšujúca intenzita elektromagnetických polí a frekvencia pulzov, čo má za následok jedinečnú intenzitu kontrakcií.

 

Účinnosť ošetrenia je spojená so schopnosťou správne sťahovať postihnuté svaly. Ošetrenie preto musí brať do úvahy hrúbku tkanív, cez ktoré prechádza, polohu pacienta so sondou a individuálnu povahu kontrakcie svalov. Intenzita magnetického poľa teda nie je absolútnym parametrom, ale výstupná intenzita sa udržiava tesne pod prahom tolerancie každého pacienta, aby sa udržala supramaximálna kontrakcia počas celého ošetrenia.

 

 

 

Súbory na stiahnutie

Aké bude u nás počasie?
Kontaktný formulár
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia